Greftlerin Saklanması (Custodiol Solüsyonu Kullanımı ve Özel Mini Soğutucu)

Özel Mini Soğutucu

Çıkartılan greftlerin ekim zamanına kadar sağlıklı ve sağlam bir şekilde muhafaza edilmesi saç ekim başarısını doğrudan etkileyen bir faktördür. Bu işlemler için piyasada yaygın olarak serum fizyolojik solüsyonu ve soğutucu olarak ta buz aküleri kullanılmaktadır. Yaygın olan bu uygulamanın greftlerin şişmesi ve solüsyonun ısısının sabitlenememesi gibi ciddi sorunları vardır. Merkezimizdeki bütün saç ekim operasyonlarında greftlerin saklanması için özel bir solüsyon kullanılmaktadır. Bu solüsyon kalp damar cerrahisi ameliyatları ve organ transplantasyon ameliyatlarında kullanılan histidin triptofan ketoglutarat bileşenli custodiol solüsyonudur. Maliyetinin yüksek olması ve bu konuya kliniklerin pek fazla önem vermemesi sebebiyle  birkaç saç ekim merkezi dışında bu solüsyon kullanılmamaktadır. Biz New Life Med ailesi olarak saç ekimini bir organ nakli olarak değerlendiriyor ve operasyonlarımızda greftlerin saklanması için custodiol solüsyonu kullanıyoruz.  Soğutucu olarak ise sadece saç ekiminde kullanılmak üzere özel olarak üretilmiş mini soğutucu kullanmaktayız. Bu sayede greftler +4 drecede sabit ısıda ekim zamanına kadar sağlam ve sağlıklı olarak muhafaza edilirler.

Custodiol

Organ koruma ve saklama amaçlı olarak kullanılan, ilk defa kalp operasyonlarında kullanılmış bir solüsyondur. Dünya genelinde yüksek koruma içeriği nedeniyle custodiol 3 milyondan fazla ameliyatta kullanılmıştır. Birçok avantajı barındırır. Güvenilir bir solüsyon olarak ameliyatlarda tercih edilir. Yan etkisinin yüksek oranda olmaması güvenli kullanım sağlar. Koloitten yoksun olması ile düşük viskozite sağlar. Temizleyici özelliği ile histidin görevi üstlenir. Yüksek sistemik bir toleransa sahiptir. İçeriğinde bulunan mannitol haricinde tüm bileşenleriyle vücuda uyum sağlar. Yüksek oranda iskemik toleransına sahiptir.

Belirgin avantajları;

  • Güvenilir
  • Hücre içi solüsyondur
  • Düşül viskoziteye sahiptir
  • Hızlı soğutma sağlar
  • Yüksek sistemik tolerans
  • Yüksek iskemik tolerans
  • Metabolizma hızını yavaşlatır
  • Kullanıma hazır
  • Tasarrufludur.

Soğuk solüsyon yapısıyla metabolizma hızında yavaşlama sağlar. Kullanıma hazır olması sonucu filtreleme ya da katkı ilavesine gerek kalmaz.

Saç Ekimi

İzsiz Saç Ekimi

Doğal Saç Ekimi

Haartransplantation Istanbul

Haartransplantation Istanbul All Inclusive

Haartransplantation Istanbul Beste Klinik

Haartransplantation Istanbul Preis

Haartransplantation Istanbul Welche Klinik

Bize yazın!