İzsiz Saç Ekimi Nedir? Nasıl Yapılır?

Seyrek saç veya dökülen saç problemi günümüzde oldukça yaygın. Farklı nedenlere bağlı olarak görülen saç dökülmeleri artık kişide estetik açıdan sorun oluşturuyor. Seyrek saçlara ve dökülen saçlara çözüm olarak geliştirilen saç ekimi ise günümüzün en gözde yöntemlerinden biri. Saç ekimi yaptırmak isteyenler konuyla ilgili araştırma yapıyor. Saç ekimi işleminde belirli bölgelerden alınan kıl kökleri istenilen bölgeye ekiliyor. Operasyon için genellikle iğne ve bölgesel anestezi kullanılıyor. Yapılan operasyonda genellikle iz kalıyor. Operasyonu yaptıranlar ise izin kalmasından memnun olmuyor. Gelişen teknoloji sayesinde artık izsiz saç ekimi yapılabiliyor. İz bırakmayan saç ekimi için sizler de profesyonel ekibimizle görüşme yapabilir, konu hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

İzsiz Saç Ekimi Yöntemi Nedir?

Saç dökülmeleri farklı nedenlere bağlı olarak görülmektedir. Genellikle görülen nedenler:

·         Genetik etkenler

·         Çevresel etkenler

·         Stres

·         Bazı hormonsal rahatsızlıklar

·         Yanlış kullanılan saç ürünleri

Farklı nedenlere bağlı olarak saç dökülmeleri görülmektedir. Saç dökülmeleri günümüzde erken yaşlara kadar inmiştir. Seyrek saç yapısına ve dökülen saçlara erken müdahale etmek önemlidir. Erken ve doğru müdahale sayesinde kişinin doğal görünümü korunur. İzsiz saç ekimi olarak kullanılan FUE yöntemi son yılların en çok tercih edilen yöntemidir. Kullanılan bu yöntem sayesinde kişinin kafa ve yüz yapısına uygun doğal görünümlü saç ekimi yapılır. Saç dökülmesi ve seyrek saç yapısıyla karşılaşan erkekler yaşından büyük göründüğü için kendini kötü hisseder. Uygulanan saç ekimi sayesinde bireyler daha kısa sürede eski saçlarına kavuşur. Böylece izsiz saç ekimi kişinin özgüvenini artırır, kişinin kendini daha iyi hissetmesini sağlar.

Son 20 yıldır saç ekimi alanında önemli gelişmeler yaşanmıştır. Bu gelişmeler sayesinde artık daha konforlu ve etkili saç ekimi yapılmaktadır. Saç ekiminin tüm dünyada hızlı bir şekilde yayılmasının önemli nedenlerinden biri de kullanılan FUE yöntemidir. Bu yöntemde cerrahi kesi kullanılmaz. Ense bölgesinden alınan kıl kökleri tek tek toplanır. Toplanan kıl kökleri ihtiyaç duyulan bölgeye tek tek yerleştirilir. Kesik, dikiş ve iz olmadan yapılan bu yöntem profesyonel ekibimizle uygulanmaktadır.

İzsiz Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

İzsiz saç ekimi için öncelikle kişinin merkeze gelerek görüşme yapması gerekir. Saç ekimi yaptırmak isteyen kişilerle ilk görüşme önemlidir. İlk görüşmede kişinin saç yapısı ve saç dökülme yapısı incelenir. Saç dökülmesi devam ediyor mu, saç neden dökülüyor, hangi tip saç dökülmesi var bunlar belirlenir. Ardından saç ekimi için plan hazırlanır. Hazırlanan plan doğrultusunda gün ve saat belirlenir. FUE yönteminde iki farklı yerleştirme yapılmaktadır. Bunlardan biri punch ve bir diğeri de mikromotor adı verilen medikal cihazdır.

Uygulanan yöntemde kökler tek tek alınır ve yerleştirilir. İz bırakmayan bu yöntemde saç kökleri beklemediği için oksijensiz kalmaz. Uygulanan diğer yöntemlerde kökler oksijensiz kaldığı için kök ölümleri görülür. Fakat izsiz saç ekimi yöntemi FUE kök ölümünü önler. Kişinin kendi saçları dökülebilir fakat FUE yöntemiyle ekilen saçlar dökülmez, kalıcıdır. Bu yöntemde vücudun farklı bölgelerinden de kıl kökleri alınabilir. Hangi bölgeden ne kadar kıl kökü alınacağı yapılan görüşmede belirlenir. İzsiz saç ekimi ortalama 6-7 saat sürmektedir. Mikromotor ile tek seansta 3000 ile 4000 arası saç kökü elde edilir. İhtiyaç duyulduğunda aynı bölgeye yeniden saç ekimi 6 ay sonra yapılır. Kıl kökü alınan ve kıl kökü ekilen bölgeler kısa sürede iz bırakmadan iyileşir. Ağrısız, etkili, izsiz saç ekimi için sizler de bizimle iletişime geçebilirsiniz. Detaylı görüşme sonrasında saç ekimini güvenle yaptırabilirsiniz.

Saç Ekimi

İzsiz Saç Ekimi

Doğal Saç Ekimi

Haartransplantation Istanbul

Haartransplantation Istanbul All Inclusive

Haartransplantation Istanbul Beste Klinik

Haartransplantation Istanbul Preis

Haartransplantation Istanbul Welche Klinik

Bize yazın!