Manuel Fue Tekniği

Saç eksikliklerinin giderilmesi noktasında günümüzde birbirinden farklı yöntemler kullanılmaktadır. Son dönemlerde yaygın olarak kullanılan ve oldukça iyi sonuçlar veren uygulamalardan biri manuel fue yöntemidir.

Bu teknikte temel amaç donör kısmında herhangi bir yara izi olmadan optimum miktarda greftin alınması işleminin kaliteli şekilde bir gerçekleştirilebilmesidir. Ense bölgesinden veya kulak arkası kısmından hassasiyetle birer birer alınan greftler eksikliğin olduğu yerde kullanılırlar.

Manuel fue işleminde greftler diğer sistemlere göre minimum zarar görerek çıkartılır. Her ne kadar motorlu yönteme göre süreç manuel işlemlerde biraz daha yavaş ilerlese de sonuca en güvenli yollardan ulaşılması mümkün olur.

Manuel fue yöntemiyle yapılacak saç ekimi işlemlerinde uzmanların yeterince iyi bir el becerisi, dikkat ve göz koordinasyonuna sahip olması gereklidir. Tüm süreç özenli bir şekilde yönetildiğinde istenen başarı elde edilir.

Manuel Fue Tekniğinin Avantajları

Birçok bilinçli insan saç ekimi için manuel fue yöntemini tercih etmektedir. Bunun sebebi manuel fue tekniğinin birçok avantajı bünyesinde barındırmasındandır. Bu avantajlar:

  • Ciddi veya kalıcı herhangi bir yara izi bırakmaması,
  • Dikişe ihtiyaç olmadan işlemlerin sorunsuz gerçekleştirilmesi,
  • Rahat şekilde çok kısa sürelerde kişiye toparlanma şansı vermesi,
  • Ağrı, morluk veya ödem gibi oluşumlara mahal vermemesi,
  • Günlük yaşama dönme noktasında süreci hızlandırması.

Manuel Saç Ekiminin Önemi

Uygulamada saç hekiminin dokunsal açıdan daha etkin geri bildirimler alabilmesi işlemlerde güvenli hareket edilebilmesine şans tanır.

Bunun yanı sıra bu yöntem, motorlu sistemlerin ortaya çıkarabildiği zararlı ısı etkisi, burulmalar ve sürtünmeyle oluşan birtakım istenmeyen durumları engeller. Hasarlar her yönüyle en aza indirilir ve doku bütünlüğü daha iyi bir şekilde korunur. Greft kayıplarının olmaması bu tekniğin en temel özelliğidir.

Manuel Fue Yöntemi Hangi Durumda Tercih Edilir?

Manuel fue yöntemi ciddi saç eksikliğinin olduğu ve kişilerin yeniden eski doğal saç yapısına kavuşmayı istediği noktada tercih edilir. Oldukça güvenilir olan bu yöntem, yüz güldürücü sonuçlar elde edilmesine bir şans tanır.

  • Uygulama işlemi ve operasyonda sağladığı kolaylık,
  • Kişilere eski doğal görünümlerini geri kazandırması,
  • Uygulama sonrası kalıcılık oranının normalden çok daha fazla olması,

Manuel fue tekniği genel olarak bu unsurlar değerlendirildiğinde, daha kararlı sonuçlar elde etmek hedefinde olan kişilerce tercih edilir. Konusunda tecrübesi olan bir hekim yardımıyla istenilen sonuca kolayca ulaşılabilir.

Manuel Fue Saç Uygulaması Ne Kadar Sürer?

Manuel fue uygulamasında süre kişinin saç ve saçlı derinin doku yapısına göre bir değişkenlik gösterebilir. Saç ekimi işleminin ne kadarlık bir alana uygulanacağı ne kadarlık miktarda greft sayısına ihtiyaç olduğu ve ekibin tecrübesi süreyi belirleyen temel unsurlardır. Greftlerin çıkarılmasına bağlı olarak işlemler 7 ila 9 saate kadar uzayabilir.

Manuel Fue Saç Ekimi Öncesi Hazırlık

Kişiler manuel saç yöntemi uygulanmadan önce saçlarda yağlanma olmamasına dikkat etmelidirler. Bu bakımdan gerekli temizlikler önceden yapılmalıdır. Jöle veya buna benzer maddelerin saçta olmaması da önemlidir. Sigara gibi alışkanlıklara operasyon sürecinde ara verilmesi ve uygulama yapılacak zamana yakın ağır fiziki egzersizlerden kaçınılması da gereklidir.

Operasyon Sonrasında Sürecin İşleyişi

Saç ekimi işlemi başarılı şekilde yapıldıktan sonra kişiler birtakım hususlara dikkat etmelidirler. Bölgenin ellenmemesi, alınan kremlerin ve ilaçların zamanında kullanımı önemlidir. Ortalama 15 gün süresince ilgili bölgenin korunması ve sonrasında saç yıkamada doktorun önerdiği şampuanların kullanılmasına dikkat edilmelidir.

Saç Ekimi

İzsiz Saç Ekimi

Doğal Saç Ekimi

Haartransplantation Istanbul

Haartransplantation Istanbul All Inclusive

Haartransplantation Istanbul Beste Klinik

Haartransplantation Istanbul Preis

Haartransplantation Istanbul Welche Klinik

Bize yazın!