Neden New Life Med?

Dünya Sağlık Örgütü(WHO) tarafından yayınlanan bir deklarasyona göre sağlık: “Herhangi bir hastalık ve güçsüzlük halinin olmaması, bedenen, ruhen ve sosyal bakımdan tam bir iyi olma durumudur.” ve sağlığı etkileyen ana faktörler sosyal koşullar(% 10),   tıbbi koşullar(% 8), iklimsel koşullar(% 7), kalıtsal koşullar(% 15) ve yaşam stilidir (% 60).

Saç tarih boyunca sağlık, canlılık, güç ve çekiciliğin simgesi olmuştur. Özellikle erkeklerde estetik kavramının neredeyse tamamını saç ile ilgili endişeler oluşturmaktadır. Bu sebeple saç dökülmesi önemli psikolojik sıkıntılar oluşturabilir. Alopesi (kellik) saç dökülmesinin genel adıdır. En sık görülen saç dökülmesi tipi androgenetik alopesidir (AGA). Günümüzde saç ekimi uygulamalarının temel hedef kitlesi bu gruptur. Yöntem, deneyim ve uygun mikrocerrahi aletlerin gelişmesi ile son yıllarda tekniklerde ve sonuçlarda ciddi iyileşmeler olmuş ve neredeyse tamamen doğal saç ekim sonuçları elde edilmeye başlanmıştır.

New life med ailesi olarak özellikle androgenetik alopesi sorunu ile karşı karşıya olan erkeklerin kellik sorununun çözülmesi adına bunun bir sağlık problemi olduğunun bilinci ile kalıcı çözümler üretiyoruz.

Çok fazla talep gören bir alan olması nedeniyle dünyada ve ülkemizde saç ekimi ile ilgili birçok uygun olmayan ve olumsuz durumlarla karşılaşılmaktadır. Her konuda olduğu gibi, siz saç nakli yaptırmak isteyenler de arama motoruna baktığınızda kampanyalar, çeşitli fiyatlar, greft ve saç teli terimlerinden bahseden güvenirliğinden emin olmadığınız birçok internet sitesi ile muhatap olmak zorunda kalmaktasınız. Bu siteler arası kıyasıya rekabet doğru bilgilere erişimi zorlaştırmaktadır.

-Peki doğru seçimi nasıl yapmalıyız?

Yakınlarınızdan biri başarılı bir saç ekimi geçirmişse doğru adresi bulabilirsiniz ancak internetten ve televizyon programlarından saç ekimi yaptıracağınız doğru ekibi arıyorsanız her an kandırılabilirsiniz. Televizyon ve internet gibi mecralarda kendini doktor veya saç ekim uzmanı olarak tanıtan vasıfsız kişiler olabilmektedir. Bu insanların sizi her türlü yalanla kandırmaya çalışacaklarına şüphe yoktur. Pazarlığa açık olup kalitesiz hizmetlerini daha ucuza sunabileceklerdir. Bilmeniz gereken saç ekim işleminin doktor kontrolünde uzman bir ekip tarafından yapılması gerektiğidir. Bu nedenle şüpheli bir yere gittiğinizi düşünürseniz doktorun diplomasını sorun, meslek birliklerinden veya meslek odalarından doktoru araştırın, daha önceden yaptıkları ameliyatların fotoğraflarını inceleyin. Türkiye’de geçerli mevzuata göre saç ekimi, cerrahi tıp merkezleri ve hastanelerde yapılır. Gittiğiniz yerin özelliklerini araştırın.

Saç nakli operasyonları saç ekimi talep edenlerin sayısı arttığından hızla yayılmıştır. FUE yöntemini biraz öğrenerek piyasaya girmek isteyenler fiyatlarda damping yaparak müşteri (hasta değil) sayılarını artırmıştır. Plastik cerrah yada doktor olmayan hatta sağlıkla ilgili eğitim görmemiş kişiler bile kendi başlarına FUE yöntemi ile saç ekimi yapmaya soyunmuştur. Bunun sonucunda saç ekimi sonucunu beğenmeyip ikinci kez saç ektiren hastaların sayısı da artmıştır.

Düzeltme ameliyatları önceki operasyonun yarattığı hasarla birlikte daha zorlu bir süreç haline gelir. Saç naklinde önemli olan doğal görünümlü ve çok seyrek olmayan saça sahip olmaktır. Bu amaca ulaşılamayacaksa saç ekimi yaptırmak anlamsızdır.

Türkiye’de, yılda 10 bin kişinin saç nakli yaptırdığı tahmin edilmektedir. Memnun kalmayıp tekrar saç ekimi yaptırmak isteyen herkesin ikinci bir şansı yoktur. İkinci kez operasyon geçirmek için köklerin alınacağı alanın (donör bölgesi) harcanmamış olması gerekir. İlk ameliyatta ziyan edilen saç köklerini yerine koymanın imkanı yoktur. Profesyonel olmayan kişiler verici alanı ilk saç ekiminde harcarlar. Üstelik yanlış ekim yapıldığında saçlar seyrek, düzensiz ve dik çıkar. Ekilen saçların önemli bir kısmı da çıkmaz.
FUE yöntemi ile düzeltme imkanı olsa bile yeni bir ön çizgi belirlenmeli ve doğru yönle yeniden ekim yapıp önceden ekilen saçları yeni ekilen saçların arasına gizlemek gerekir.

Kötü bir saç ekim deneyimi geçiren hastalar sosyal anlamda kabul edilebilir bir dış görünüş kazanmak amacıyla gelirler. Dünya’da yapılan ekimlerin %30’u yetersiz düzeydedir. Bunların ise ancak %10’u yani tüm hastaların %3’ü bir düzeltme ameliyatı yaptırırlar.
Bunun nedeni hastanın yanlış seçim yapmasından dolayı pişmanlığı dışa vuramaması, tekrar aynı olayı yaşamaktan korkması veya maddi imkanlarını zaten ilk ameliyatta kullanmış olmasıdır. Bu nedenle ilk seçimin doğru yapılması, her saç ekimi yapıyorum diyene inanılmaması, saç ekiminde fiyatın birinci kriter olmaması gerekmektedir.

Garanti belgesi gibi ticari bir belgeden çok hastanın “rıza formu” denen belgeyi istemesi daha anlamlıdır. Bu belge hastaya özel olarak düzenlenirken başına gelebilecek komplikasyonlar, operasyonla ilgili detaylı bilgiler, saç tipi, ekilecek greft sayısı vb. bilgileri doktor tarafından hastaya yüz yüze anlatılmalıdır. Belge karşılıklı olarak imzalanarak hastaya da bir nüshası verilmelidir. Bu sayede belge gerçek anlamda geçerli olacaktır.

Hastanın saç ekimi öncesi, saç ekimi işlemi ve sonrasında doktorunu görme imkanı olmayan yerlerde operasyon geçirme ihtimali vardır. Bazen doktorun diplomasını görebilir bazen onu bile göremez çünkü zaten ekipte bir doktor yoktur. Bu şartlarda sonucun mükemmel olmasını beklemek zaten anlamsız olacaktır.

-Bu kadar olumsuzluktan neden bahsettik?

Saç ekimi bir manada oto-transplantasyondur. Yani organ nakli gibi tıbbi bir işlemdir. Ve çok ciddi tıbbi ve cerrahi prosedürleri olan bir iştir. Bu yüzden saç ekiminin işin ehli olanlar tarafından yapılması gerekir. Saç ektireceğimiz yeri seçerken bu bilgilere hakim olmalı ve buna göre araştırma yapmalıyız.

New Life Med olarak öncelikle hastalarımıza, operasyon için uygun olup olmadıklarına dair olası sonuçlar hakkında gerçekçi ve dürüst bir değerlendirme sunarız. Operasyona uygun olmayan hastalarımıza bunun neden mümkün olamayacağını anlatırız. Sadece maddi kazanç sağlamak için operasyonunuzu gerçekleştiririz diyebilecek saç ekim merkezlerine karşı uyarılarımızı yaparız.

Yaptığımız bütün işlemler tam teşekküllü hastane ortamında ameliyathanede yapılmaktadır. İşlem öncesi tıbbi durumunuz doktorumuzun konsültasyonu ile tam olarak belirlenmekte, genel fiziki muayeneniz yapılmakta ve yine doktorumuzun uygun gördüğü kan tahlilleriniz yaptırılmaktadır. Operasyonunuz doktorumuzun yaptığı plan çerçevesinde ve kontrolünde, işini uzun zamandır yapan profesyonel bir ekip tarafından yapılıyor olacaktır.

İşlem öncesi ve sonrası konaklama ve transferiniz için her türlü detay düşünülür ve mükemmel hizmet verilir. Ülkenize döndüğünüzde belli periyotlar ile sizi arayıp, fotoğraflarınızı rica eder ve gidişatınızı takip ederiz. Sizlerde herhangi bir sorunuz olduğunda ne zaman isterseniz ekibimize ulaşabilir ve gerekli desteği alabilirsiniz.

Sonuç olarak: Neden New Life Med ?

  • Size özel planlama ve butik çalışma
  • İşlem öncesi uzman doktorlar tarafından tam tıbbi değerlendirme (Uygun kan tahlilleri ve genel fizik muayene)
  • Sürecin her anında doktor kontrolü, tıbbi ve cerrahi prensiplere tam riayet
  • Tam teşekküllü A Plus hastane
  • VIP konaklama ve transfer
  • Ekim sonrası yakın takip

Sağlıklı saçlar ile Yeni Bir Başlangıç için New Life Med…

Saç Ekimi

İzsiz Saç Ekimi

Doğal Saç Ekimi

Haartransplantation Istanbul

Haartransplantation Istanbul All Inclusive

Haartransplantation Istanbul Beste Klinik

Haartransplantation Istanbul Preis

Haartransplantation Istanbul Welche Klinik

Bize yazın!