Özel Bir Soğutucu Üzerinde Saç Köklerinin Solüsyonda +4 Derecede Sabit Isıda Korunması

Foliküler Ünite Ekstraksiyonu saç ekim yönteminde kullanılan saç kökü öncelikle lokal anestezi ile mikro uçlar aracılığıyla alınır. Saç tellerinin teker teker alınması sonucu saç çıkmayan alanlara yerleştirme işlemi yapılır. Bu yerleştirme işleminde özellikle saç kıl köklerinin doğal çıkış yönüne bakılır ve doğru yerleştirme için doğal saç kökleri baz alınır. Saç ekim yönteminde kullanılan Foliküler Ünite Ekstraksiyonu, bazı aşamalardan geçirilerek yapılan yöntemler arasındadır.

Saç Ekimi Süreçleri

Saç ekiminde bazı süreçler önemlidir. Bu süreçlere bakılarak saç ekimi farklı yöntemler kullanılarak yapılır.

Saç ekim süreci;

 • Çıkartma. (Saçlar teker teker alınır)
 • Kanallar açılır
 • Kökler kanallara yerleştirilir

Bu süreçte özellikle saçların deriden alınması için iki yöntem uygulanır. Bunlardan FUT yönteminde deri kesiti ile saçlar toplu şekilde alınır. FUE yönteminde ise tek tek saç kökleri alınır.

Foliküler Ünite Ekstraksiyonu İle Saç Kökleri Toplanır

Hasta ile yapılan görüşme sonrasında gerekli muayenenin yapılması ve hastanın saç köklerinin incelenmesi süreci başlar. 2 mm’ den kısa olacak şeklinde saçlara tıraşlama yapılır, sterilize edilerek lokal anestezi başlar.

Foliküler Ünite Ekstraksiyonu İle Enseden Saç Toplama

 Saç greftinin kaliteli olması, saç ekim işleminin başarı oranını artıran işlemler arasındadır. Saç kökleri tek tek toplanır, 2–4 saat arasında hasta greftine bağlı olarak işlem tamamlanır. Saç köklerinden alınan greftler toplanır, saç tel yapısına bağlı olarak 1-2-3-4 ‘ erli şekillerde ayrılır ve  +4 derece olan solüsyonda muhafaza edilir.

Foliküler Ünite Ekstraksiyonu İle Kanal Açılır

Handle  adı verilen el tutucusu ve ucuna greft ölçüleri baz alınarak ayarlanan ince-küçük jilet sayesinde, greft sayısı için kanallar açılır. Kanal sayısı greft sayısıyla eşit olmalıdır. Kanallar açılırken doğal saç yönleri muhakkak dikkate alınmalıdır. Handle ve mikro jiletler ile kanal açmak ve saçların yerleşmesini kolaylaştırmak adına yeterli özelliğe sahiptir.

Foliküler Ünite Ekstraksiyonu İle Saç Kökleri Ekilir

Kanallar açıldıktan sonra ise +4°’de özel bir solüsyon içinde saklanan greftler tek tek yerleştirilir. Saç kökleri topladıktan sonra kısa sürede ekilmesi önemlidir. Saç ekim işlemi kişinin cilt tipi, saç kökü sayısı gibi parametrelere bağlıdır. Bu sebeple saç kökü çıkartmada olduğu gibi süre kişiden kişiye değişkenlik gösterebilir. 2–4 saat arası genel saç ekim işlemi sürer.

Foliküler Ünite Ekstraksiyonu İle Saç Ekim Faydaları

Birçok teknik ile saç ekimi yapılabilirken, en etkili yöntemler arasında Foliküler Ünite Ekstraksiyon yöntemi vardır. FUE Manuel yönteminde ise yara dahi oluşmadan ekim işlemi tamamlanıyor.

Çok fazla tercih edilme sebebi;

Doğal saç görünümüne sahip olunur

 • Yoğun saçlara sahip olunur
 • Saç dökülme oranı daha düşük seviyededir
 • Saç kayıplarında kalıcı etkiye sahiptir
 • Genel anestezi uygulanmaz
 • Hastalar ekim sonrası günlük yaşama devam eder
 • Saç köklerinde zarar oluşmaz
 • Kısa sürede iyileşme kaydedilir
 • Yara ya da dikiş izi oluşmaz
 • Saç ekiminde %90-95 verimliliğe sahiptir

Saç dökülmelerini ciddi oranda azaltarak kalıcı bir saça sahip olabiliyorsunuz. Saçların toplanmasından, muhafaza edilmesine kadar özel ekipman , saç köklerini koruyan solüsyonlar ve bu solüsyonları +4 derecede muhafaza ettirilmesine imkan sağlayan soğutucu  kullanılır.

Saç Ekimi

İzsiz Saç Ekimi

Doğal Saç Ekimi

Haartransplantation Istanbul

Haartransplantation Istanbul All Inclusive

Haartransplantation Istanbul Beste Klinik

Haartransplantation Istanbul Preis

Haartransplantation Istanbul Welche Klinik

Bize yazın!