Saç Köklerinin Işıklı Lup Altında Sayılması Ve Ayrılması

Saç köklerinin ayrılması ve sayılması; saç ekim merkezlerinde, güzellik bakım merkezlerinde, laboratuvar incelemelerinde, kişisel kullanımda kullanıma sahiptir. Led ışığın oldukça zor görüş alanına sahip saç tellerini ayırma, sayma ve köklerini görme adına üstün özellikleri vardır. Ayaklı büyüteç yapısı, led ışığın kuvvetli verimi ile güzellik alanlarında saç, kaç ve yüz tüylerinin görüşünü kolaylaştırır.

Saç Köklerinde Lup Neden Önemlidir?

Saç ekim merkezinde özellikle kıl köklerinin durumunu incelemek, saç tellerinin sayısını saptamak ve saç ekimi sonrasında verimin belirlenmesi, Lup ışık sistemi ile oldukça kolaydır. Özellikleri gereği, en ince saç tellerini dahi kolaylıkla görmeyi sağlar.

Lup Özellikleri

Led ışıklı, ayaklı, kolay kullanıma sahip olan lup, birçok üretim alanında da kullanılıyor. Kolay kurulum ile kullanılan lup, masa üzerine yerleştirilerek kullanımı kolaylaştırıyor. El işçiliği gereken ve saç ekiminde tek tek ekilen saçların, ekim ve sonrası süreçte dikkatli takibi gerekir. Kıl köklerinin zayıflaması ya da ekim sonrası daha verimli olması lup sayesinde gözlemlenir.

Özellikleri;

 • Demonte ayaklı
 • Masa bağlantısı için mengene aparatı
 • 12,7 cm çapında 5 inç cam lens
 • Dâhili led
 • 90 led büyüteç kullanımı
 • Ayarlanabilir ışık
 • Akrobat kol
 • Lens kapağı

Lup kullanımını çalışma yapılacak alana sabitlemek mümkündür. Keskin açı ile daha net görüş imkânı sağlar. Mengene aparatı sayesinde masaya kolaylıkla sabitlenir. Kolları akrobat özelliğine sahip olup ayarlanabilir yapıdadır. Büyüteç ve lens çapı görüş için üst düzeydir. Büyüteç için kullanılan LED’ler 90 adettir.

Işık Seviye Ayarlaması

Kullanılan Lup özellikleri arasında ayarlanabilir ışık seviyesi, kullanıma özel bir konfor sağlıyor. Işığın fazla gelmesi halinde kullanıcı ışığı daha düşük seviyeye getirebiliyor. Tüm saç diplerini, saç tellerini ve kıl köklerini inceleyebilir, saç ekiminde daha stratejik noktalara uygulama yapılabilir.

Lens Kapağı

Saç ekim işlemi bittikten sonra lens kapağının kapanıyor olması, lensin zarar görmemesini sağlıyor. Saç köklerinin detaylı görünmesi adına lensin üzerinde çizilme, deformasyon, kırık ya da çatlak olmamalıdır. Bu nedenle kullanım sonrası lens kapağının kapatılması saç ekiminin diğer süreçlerini daha sağlıklı yapmanızı sağlar.

Saç Ekiminde Lup Kullanım Avantajları

Saç ekim işlemi detay ve titizlik isteyen işlemdir. Kullanılacak işlem nedeniyle saç telleri tek tek yerleştirilir. Bu süreçte saç tellerinin çıplak gözle görülmesi mümkün değildir. Doğru noktaya yapılacak ekim işleminde saç tellerinin belirli aralıklarla ekilmesi önemlidir. Büyüteçli ve ışıklı lup sayesinde en küçük noktalara dahi ekim işlemi rahatlıkla yapılır.

Lup Kullanım Alanları

Lup sadece saç ekimi değil birçok alanda kullanılmaktadır. Özellikle el işçiliği gerektiren ve oldukça küçük işlemlerin yapılması gerektiği durumlarda görüşü netleştirir. Daha kaliteli iş çıkmasını ve göz sağlığını korumayı sağlar. Lup ayaklı yapısıyla istenilen zamanda kolay muhafaza sağlar. Kullanım sonrası günlük temizliğini yaparak lens kapağını kapatabilirsiniz. Led ışıkların 90 adet olması dilediğiniz ışık seviyesini yakalamanızı sağlar. Ortam ışığını kontrol edebilir, kolları sayesinde dilediğiniz noktaya çevirebilirsiniz.

Kullanım alanları;

 • Kuyumculuk
 • Takı tasarım
 • Sanatsal atölyeler
 • Saç ekim merkezi
 • Güzellik merkezi
 • Epilasyon merkezi
 • Tattoo merkezi

Daha birçok kullanım alanına sahip olan lup, led ışıkların netliği sayesinde kullanıcıya kolaylık sağlıyor. Bazı işlemlerde ufak detaylar önemlidir. Saç ekimi bu detayların bulunduğu işler arasındadır. Saç tellerinin birbirine yakın olması, eşit mesafede ekilmesi işlemin başarıyla sonuçlanması adına önemlidir. Düzensiz ekim işlemi sonucu olumsuzluklarla karşılaşılır. Kullanılan ekipmanlar arasında oldukça kaliteli özelliğe sahip olan lup, saç ekim merkezlerinin vazgeçilmez ekipmanları arasındadır.

Saç Ekimi

İzsiz Saç Ekimi

Doğal Saç Ekimi

Haartransplantation Istanbul

Haartransplantation Istanbul All Inclusive

Haartransplantation Istanbul Beste Klinik

Haartransplantation Istanbul Preis

Haartransplantation Istanbul Welche Klinik

Bize yazın!