1. Saç ekimi yaptırdıktan sonra saç ekim yaptırdığım belli olacak mı ?

Doğal bir saç çizgisi , verici ve alıcı bölgelerde doğru bir dağılım, doğru yöntem ve tecrübeli ekip ile yapılan bir saç ekiminin dışardan anlaşılması pek mümkün olmayacaktır.

2. Ne zaman kozmetik saç ürünlerini, saç için alınan ilaçları kullanmaya başlayabilirim ?

Ekilen saç kökleri yaklaşık 1 aya kadar dışarıdaki etkenlerden etkilenebileceğinden operasyondan 1 ay sonra kullanmaya başlanabilir.

3. Yeni ekilen saçlarım ne zaman tamamen yerleşmiş olur ?

Yeni ekilen saç kökleri , ilk yıkamadan itibaren 15 gün içerisinde yeni yerlerine sağlam bir şekilde yerleşmiş olurlar.

4. Saç ekimi operasyonundan sonra kalıcı iz kalır mı? Erken dönem izlerin ortadan kalkması için ne kadar zamana ihtiyaç vardır ?

Manuel fue yöntemi ile yapılan saç ekiminden sonra kalıcı iz kalmaz. Saç ekimi operasyonundan sonra en fazla 11 gün içinde kabuklar dökülür ve saçınız kısa kestirmişsiniz gibi bir görünüme kavuşur.

5. Saç ekim operasyonundan ne kadar süre sonra yeni saçlarım çıkmaya başlar ?

Yeni saçlar yaklaşık olarak üçüncü aydan sonra  bebek saçı gibi yumuşak bir formda çıkmaya başlar ve 15. Ay’a kadar kalınlaşarak büyümeye ve doğal formuna kavuşmaya devam eder.

6. Sakaldan saç ekim yapıyor musunuz ?

Sakal kalın ve saç gibi normal uzamaz bu sebepten sakaldan alınıp saç bölgesine transfer yapmayı tercih etmiyoruz. Doğal görünümü olumsuz etkileyeceği , yapay bir görüntü oluşturacağı kanısındayız.

7. Kellik sorununu çözümü tek seferlik bir ekim ile sonuçlandırılabilir mi ?

Saç ekimini tek seansta düzeltmek pek mümkün değil. Saç dökülmesi hayatınız boyu devam ettiği için ilk seansta mutlu olduğunuz takdirde bile ilerleyen yıllar içerisinde dökülen bölgeleriniz için tekrar ekim yaptırmak isteyebilirsiniz.

8. Hangi mevsimde saç ektirmeliyim ?

Saç ekimi için tüm  mevsimler uygundur. Operasyon kalitesi açısından herhangi bir mevsimde yaptırmak daha faydalıdır gibi bir kriter yoktur.

9. Saçlar tıraş edilmeden saç ekim işlemi yapılabilir mi ?

Bu işlem kısmen mümkündür. Ekilecek bölgenin çok geniş olmaması ve bütün alana yayılmayacak olması gerekmektedir. Donör bölgesi olarak adlandırdığımız saç köklerini aldığımız bölgeyi tıraş edip ekim olanını tıraş etmeden yapılabilir.