Ücretsiz Saç Analizi

Saç ekimi öncesi ayrıntılı ve tam olarak yapılmış saç analizi çok önemlidir. Saç analizinin yapılması, saçlarda oluşan çeşitli sorunların tespit edilmesi ve buna yönelik tedavi seçeneklerinin belirlenmesini sağlar. Birtakım saç problemlerinin giderilmesi noktasında özellikle deri yapısının iyi şekilde incelenmesi gereklidir. Uygun analizlerle bu mümkün olur. Saçlarda sık aralıklarla dökülmeler varsa, aşırı bir kuruluk ve kepek oluşumları mevcutsa, bu durumu saç analizleri yardımıyla anlamak olanaklı hale gelir. Sorun belirlendikten sonra kolayca bir tedavi planı oluşturulur.

Saç analizi birbirinden farklı şekillerde yapılabilir. Hekim tarafından saç ve saçın derisi çıplak bir gözle ve dermatoskop ile incelenmelidir. Ayrıca hastanın yandaş hastalıkları ve diğer tıbbi durumları detaylı bir şekilde sorgulanmalıdır. Bu noktada hekim, hormon ve kan testi gibi birtakım tetkikler isteyebilir.

Saç Analizinin Önemi: İnsanların muhakkak yaşamlarının belli evrelerinde saç analizi yaptırmaları gerekir. Çünkü ileriye dönük olarak ortaya çıkabilecek sorunlar çok erken bir zamanda bu şekilde tespit edilir. Saçlarda yaşın ilerlemesiyle birlikte bir nem dengesi kaybı olur.

Saç Analizi Nerede Yaptırılmalıdır: Günümüzde saç analizleri konusunda başarılı testler yapabilen birçok kuruluş mevcuttur. Hastaneler başta olmak üzere güvenilir saç ekim merkezleri ve çeşitli kliniklerde de bu analizler yapılabiliyor. Alanında tecrübesi olan kişilerce eczanelerde de yine bir ölçüde bu analizlerin yaptırılması şansları vardır.

Kimler Saç Analizi Yaptırmalı: Saç analiz testleri günümüzde hemen herkesin rahatlıkla yaptırabileceği testlerdir. Yalnızca bir sorun olması durumunda değil, ileriye dönük problemlere karşı önlem amaçlı olarak bu testler yaptırılabilir. Genç ve ileri yaş her insan rahatlıkla bu konuda gerekli destekleri alabilir. Eğer ciddi tekrar eden sorunlar varsa bu aşamada vakit kaybetmeden bir yardımın alınması da oldukça önemlidir.

Saç Analizinde Hastalık Öyküsü: Saçlarda yaşanan bir sorun varsa hastalık öyküsünü almak bu aşamada oldukça değerlidir. Kişinin mesleği, hobileri, diğer aile bireylerindeki saç sorunları ve kullanılan ilaçlar gibi unsurlar üzerinde durulur.

Bunun yanı sıra kişinin beslenme düzeni ve ruhsal durumu üzerinde de değerlendirmeler yapılarak saçlarla ilişki kurulabilecek birçok veri elde edilir. Bu olanakla birlikte tedavi noktasında daha etkin çözüm seçenekleri ortaya konur.

Saç Analizinde Fiziki Muayene: Saç analizi yöntemleri arasında yer alan fiziki muayene birtakım aşamalara bağlı olarak gerçekleştirilir. Hekim gözetiminde saçın çapı ve yapısı üzerinde ağırlıklı olarak durulur.

  • Saç çekme testleri,
  • Dökülen saçların toplanması testi,
  • Saç yıkamayla yapılan testler,
  • Saç dökülme ölçekleri baz alınarak yapılan testler,

Genel olarak bu testler fiziki olarak yapılan saç analizi işlemleri kapsamında yer alır. Uzman hekimler her bir seçenekle saçın yapısına yönelik başarılı değerlendirmeler yapabilir.

Saç Analizinde Dermatoskop ile ve Mikroskobik Muayene: Saçlarda kıl köklerinin yapısını inceleme noktasında özellikle dermatoskobik ve mikroskobik muayene oldukça etkilidir. Bu yöntem saç gövdesini yaklaşık 10-100 kata kadar yakınlaştırma şansını verebiliyor. Bu sayede kıl köklerindeki hasar durumu ve sorunlar daha kapsamlı tespit edilebiliyor.

Trikoskopi testi,

  • Saç koparma (Trikogram) testi,
  • İlgili analizler çerçevesinde saçlara yönelik mikroskobik muayene sürecinde genel olarak bu testlerle uygulamadan sonuç alınmaya çalışılır.

Saç Ekimi

İzsiz Saç Ekimi

Doğal Saç Ekimi

Haartransplantation Istanbul

Haartransplantation Istanbul All Inclusive

Haartransplantation Istanbul Beste Klinik

Haartransplantation Istanbul Preis

Haartransplantation Istanbul Welche Klinik

Bize yazın!