En İyi Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

 

Genetik, hormonal sorunlar, stres, çevresel faktörler, ilaç kullanımı ve hastalıklar gibi pek çok nedenden dolayı kalıcı saç dökülmesi yaşanabiliyor. Saç dökülmesi için en kalıcı çözüm ise saç ekimi işlemi. Son yıllarda oldukça sık tercih edilen saç ekimi işlemimiz sayesinde çeşitli nedenlerden dolayı saç dökülmesi yaşayan ve bundan muzdarip olan müşterilerimiz için çözüm oluyor. Kısa sürede yapılması, ekilen saçların kalıcı olması ve herhangi bir iz oluşturmaması sayesinde müşterilerimiz memnun kalıyor.

Saç ekimi işlemi başın arka ve yan bölgelerinden alınan saç kökleriniz, az saç bulunan ve hiç saç olmayan bölgelere transfer edilmesine denmektedir. İşlemimiz yüksek sterilizasyon sağlanan odalarda ve profesyonel doktorlarımız tarafından yapılmaktadır. Her müşteri için özel olarak belirlenir ve doğal saç çizgisi oluşturulmaktadır.

Saç ekimi tekniklerimiz Lateral Slit tekniği, Manuel fue tekniği, Syris ile saç ekimi ve Prp tedavisi şeklindedir.

Lateral Slit tekniği açılan kanallara yönlendirme yapılarak uygulanmaktadır. En çok tercih edilen teknikler arasındadır. Greftlerin kalınlığına uygun bistüriler veya safir uçlu iğneler ile ve uzman doktorlar tarafından yapılmaktadır. Diğer tekniklere göre daha yatay açılarla ve daha yoğun şekilde kesi işlemi yapılır. İşlem sonrası doğal bir görünüm olmasından dolayı tercih edilmektedir. Herkese uygulanabilir.

Manuel Fue tekniği de oldukça iyi sonuçlar vermektedir. Asıl amaç herhangi bir iz kalmadan yüksek miktarda saç kökü alınarak nakledilmesidir. Ense bölgesi veya kulak arkasından alınan saç kökleri sorunların olduğu yerde kullanılır. Diğer tekniklerden farkı greftlerin en az zarar görerek ve kayıp yaşanmadan çıkartılmasıdır. Dikişsiz yapılır. Kısa sürede iyileşir. Ağrı ve morluk oluşmaz. Herkese uygulanabilir.

Syris ile saç ekimi işleminde büyütme ile polarize ışık kullanır. Bu sayede bölgede bulunan saç folikülleri görülerek foliküler gruplamanın daha iyi algılanması sağlanır. Kullanılan LED soğuk ışıklar çok az ısı yayarak saç köklerinin daha az kuruması sağlanır. Çapraz polarizasyon ile de büyütme ihtiyacı azalır, parlama düşer ve göz yorgunluğu engellenir. Özellikle Lateral Slit tekniğinde kanallar açıldığında daha net görüş sağladığı için sağlıklı saçlara zarar verilmez. Daha verimli ve etkili saç ekimi gerçekleşmesine imkân sunar.

Prp tedavisi hastanın kanından yapılan bir uygulamadır. Kan çeşitli aşamalardan geçireler plazmalarına ayrılır daha sonra vücuda geri verilir. Ayrıştırılmış kandaki plazmada platelet hücresi bol bulunduğu için kanın pıhtılaşması ve yaraların iyileşmesi kısa sürer. Hastalıkların iyileşmesine katkı sağlar. Pek çok alanda kullanılır. Özellikle saç ekimi işleminde kullanılarak iyileşme sürecinin hızlı şekilde atlatılmasını sağlar.

En İyi Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Kimler Saç Ekimi Yaptırabilir?

Saç ekimi hemen hemen herkese uygulanabilir. Fakat bazı şartları vardır:

·         Saç ekimi işlemi için sağlık durumlarının uygun olmalı,

·         Donör bölgede bulunan saç kökleri ekim yapılacak alana yetecek sayıda olmalı,

·         Doğuştan saçları olmayan kişilere uygulanamaz,

·         HIV ve Hepatit C hastalıklarına sahip kişilere ekim yapılamaz,

·         Yüksek tansiyon ve diyabet hastaları doktor onayından sonra ekim yaptırabilir,

·         21-22 yaş saç ekimi için gayet uygun ve sağlıklı bir yaştır.

Saç Ekimi Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saç ekimi işleminden sonra bazı noktalara dikkat edilmesi gereklidir. Aşağıda belirttiğimiz talimatlara uyarsanız ekilen saç kökleri sağlıklı şekilde tutunabilir ve köklerin alındığı donör bölge hızlı şekilde iyileşir.

·         İşlemden sonra 1 hafta boyunca sigara ve alkol kullanılmamalı,

·         Kan sulandırıcı ilaçlar kullanılmamalı,

·          3 ay kadar hamam ve saunaya gidilmemeli,

·         Güneşin altında çok fazla kalınmamalı ve güneşlenmemeli,

·          3 ay boyunca solaryuma gidilmemeli,

·         Terletecek aktivitelerden kaçınılmalı,

·         1 ay boyunca yüzülmemelidir.

Saç Ekimi

İzsiz Saç Ekimi

Doğal Saç Ekimi

Haartransplantation Istanbul

Haartransplantation Istanbul All Inclusive

Haartransplantation Istanbul Beste Klinik

Haartransplantation Istanbul Preis

Haartransplantation Istanbul Welche Klinik

Bize yazın!